Kontaktinformation

Nedenfor finder du vores kontakter til salg, kundeservice og marketing. Til venstre på siden kan du finde flere oplysninger om vores forhandlere og entreprenører og vores løsuldsentreprenører.

Kontakter Paroc Danmark

Paroc i Danmark

Paroc Danmark Filial af PAROC AB 
Helsingør Erhvervspark A/S 
H P Christensensvej 1
DK-3000 Helsingør
Tlf: +45 49 12 10 00 
Fax: +45 49 12 10 11
Mail: paroc.dk@owenscorning.com  

Salg Bygningsisolering

Geir Melby 

Geir Melby
Landechef og salgschef, Bygningsisolering

Tlf: +47 916 43 787
Mail: geir.melby@owenscorning.com

Michael Moesgaard

Michael Moesgaard
Account Manager Bygningsisolering

Tlf: +45 51 41 15 14 
Mail: michael.moesgaard@owenscorning.com

 


Salg Teknisk isolering

Patrik Svelander Paroc 

Patrik Svelander
Salgschef, Teknisk Isolering

Tlf: +46 70 564 27 41
Mail: patrik.svelander@owenscorning.com

 
 Marianne Bossen, Paroc Danmark

Marianne Bossen 
Account Manager, Teknisk Isolering & Pudsisolering
Danmark, Færøerne, Grønland og Island

Tlf: +45 24 48 38 68 
Mail: marianne.bossen@owenscorning.com

 

 

 


Kundeservice

 Nicolai Fredriksen, Paroc Danmark Line Kjær Iversen, Paroc 

Nicolai Frederiksen 
Kundeservice Specialist

Tlf: +45 49 12 10 04 
Mail: nicolai.frederiksen@owenscorning.com

Line Kjær Iversen 
Kundeservice Specialist

Tlf: +45 49 12 10 06
Mail: line.kjaeriversen@owenscorning.com



Kommunikation

Maria Mehner Paroc

Maria Mehner
Communications and Marketing Manager Scandinavia

e-mail: maria.mehner@owenscorning.com
tel. +46 500 - 46 91 78
mobil. + 46 72 - 234 26 53


Faktureringsadresse

Her finder du alle vores faktureringsadresser >