Kontaktinformation

Nedenfor finder du vores kontakter til salg, kundeservice og marketing. Til venstre på siden kan du finde flere oplysninger om vores forhandlere og entreprenører og vores løsuldsentreprenører.

Paroc i Danmark

Paroc Danmark Filial af PAROC AB 

Helsingør Erhvervspark A/S 
H P Christensensvej 1
DK-3000 Helsingør

Tlf: +45 49 12 10 00 
Fax: +45 49 12 10 11

Mail: paroc.dk@owenscorning.com  

Salg Bygningsisolering

Geir Melby

Landechef og salgschef, Bygningsisolering

Tlf: +47 916 43 787
Mail: geir.melby@owenscorning.com

Michael Moesgaard

Account Manager Bygningsisolering

Tlf: +45 51 41 15 14 
Mail: michael.moesgaard@owenscorning.com
Michael Moesgaard, Paroc

Dan Anker Hansen

Account Manager Bygningsisolering

Tlf: +45 42 30 07 05
Mail: dan.ankerhansen@owenscorning.com
No image

Salg Teknisk isolering

Patrik Svelander

Salgschef, Teknisk Isolering

Tlf: +46 70 564 27 41
Mail: patrik.svelander@owenscorning.com
Patrik Svelander Paroc

Marianne Bossen

Account Manager, Teknisk Isolering & Pudsisolering
Danmark, Færøerne, Grønland og Island

Tlf: +45 24 48 38 68
Mail: marianne.bossen@owenscorning.com
Marianne Bossen, Paroc Danmark

Kundeservice

Nicolai Frederiksen

Kundeservice Specialist

Tlf: +45 49 12 10 04 
Mail: nicolai.frederiksen@owenscorning.com
Nicolai Fredriksen, Paroc Danmark

Tina Hög Carlsson

Kundeservice Specialist

Tlf: +45 49 12 10 06 
Mail: tina.hogcarlsson@owenscorning.com
Tina Hög Carlsson, Paroc Danmark

Kommunikation

Maria Mehner

Communications Manager Scandinavia 

Tlf. +46 500 - 46 91 78
Mobil. + 46 72 - 234 26 53 
Mail: maria.mehner@owenscorning.com

Maria Mehner Paroc